Lubasin juba tükk aega tagasi, et räägin ka Sven Zacekiga rabas käigust.
Kui hästi lühidalt öelda, siis oli väga külm, aga samas väga äge.

Kui natuke pikemalt aga rääkida, siis et miks külm oli, küsite? Noh, tol päeval oli umbes neli kraadi sooja, kui seda üldse soojaks saab nimetada. Niiske oli ja raba peal oli tuul ka, seega jah, koha peal seistes hakkas ikka päris jahe, enamikel olid ninad punased ja vesised. Aga that’s OK! Ja seda sel väga lihtsal põhjusel, et Sven räägib lihtsalt nii haaravalt, et isegi kui sa ei tunne enam oma sõrmi-varbaid ja nina aina jookseb, siis kuulad lummatult iga sõna, mis ta suust tuleb. See ei ole selline kuiv fotograafia teooria jutt, vaid näited elust enesest koos väikese nalja ja irooniaga. Ehk et väga inimkeeli seletas ta ära, mis see loodusfotograafia üldse on, kuidas jaguneb, mida tähele panna jne. Lisaks fotograafile olemisele, oled sa loodusfotograafina ka tõeline looma- ja linnutundja valmis, sest kuidas muidu teada, millal täpselt ja kuhu neid tegelasi pildistama minna. Sa pead teadma, kus nad liiguvad, mida söövad, kuidas käituvad. Ühesõnaga, see on ikka väga põnev kompott.

Kui P ütles, et valisin endale kalli hobi, siis ega nii ongi. Eriti, kui vaadata loodusfotograafe ja missugune tehnika neil on, siis noh, heas mõttes tuleb ikka nutt kurku, et kas peabki nüüd laenu võtma, kui ma tahan seda kitsekest seal metsaveerel pildistada. Okei, tegelikult vist päris nii hull pole, aga peaaegu. Ehk et nt Sveni teleobjektiiv, mis oli selline pea poole meetrine, maksis tema sõnul kuskil 13k. Ei ole odav värk, see eest aga superkvaliteetne. Aga sellegipoolest, oma Nikoniga ma muidugi kitse pildistama ei lähe…

Novot siis. Ma ei hakka kõike üles kirjutama, mis sel päeval õppisin, aga lisan ühe video sellest, kuidas mõõta valgust, kui pildistad M-funktsiooniga (manual). Mina kartsin seda ausalt öeldes enne kui tuld, aga tuleb välja, et tegelikult polegi nii keeruline see manuaalselt asjade paika sättimine, tuleb lihtsalt natuke teada, kuidas ja mida teha. :)

Advertisements